ATM hırsızlarının görüntüleri şaşırttı…

0
162

ATM hırsızlarının görüntüleri şaşırttı…
İstanbul’da, bagajına oksijen kaynağı sistemi yerleştirdikleri otomobille ATM’lerin önüne gelerek hırsızlık yapmaya çalışan şüpheliler polis tarafından yakalandı.

Güvenlik kameraları tarafından görüntülenen olay, deneyimli dedektifleri bile şaşırttı.

İstanbul’da geçen yılbaşı gecesi meydana gelen ilginç bir ATM hırsızlığı girişimi polisi harekete geçirdi. Güvenlik kamerası görüntülerinde, yüzleri maskeli şüphelilerin bagajına oksijen kaynağı sistemi yerleştirdikleri otomobille bir bankanın önündeki ATM’lerin yanına yanaştıkları görüldü. Önce levye yardımıyla kasaya ulaşan şüphelilerin, daha sonra oksijen kaynağı ile kasayı açmaya çalıştıkları dikkat çekti. Ancak bunu başaramayan soyguncuların  

bir patlayıcı ile kasayı havaya uçurmaya çalıştıkları, bunu da başaramayınca banka şubesinin camlarını kırarak içeriye girdikleri görüldü. Kasayı içeriden de açamayan soyguncuların kaçtığı tespit edildi.

VAZGEÇMEDİLER…

Polis, şüphelileri yakalamak için harekete geçerken, bu kez de 23 Ocak günü Bahçelievler’de ortaya çıkan şüpheliler, bir binanın duvarını delerek ATM kasasına ulaştı. Yanlarında getirdikleri aletlerle kasayı açan şüpheliler 367 bin lirayı çalarak kaçtı. Aynı kişiler 15 Şubat tarihinde de bir PTT şubesine girerek, kasayı açıp 15 bin lira para ve 2 tabancayı çaldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili yapılan soruşturmada, Fikret A., Mustafa O. ve Mehmet O. adlı zanlılar gözaltına alındı.Şüpheliler sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

CEVAP VER