Demirtaş'ın abisinden canlı bombaya övgü dolu sözler

0
244

PKK yanlısı parti HDP Genel Başkanı Selahattin’in abisi PKK’lı Nurettin Demirtaş, örgütün Avrupa’daki gazetesi Yeni Özgür Politika’nın ilk sayfasına verdiği röportaj ile çıktı Ankara’nın kalbinde tam 38 kişinin yaşamını yitirdiği canlı bomba saldırısını gerçekleştiren Seher Çağla Demir’i konu alan bir yazı kaleme aldı.

CANLI BOMBAYA NİLÜFER ÇİÇEĞİ DİYE ADLANDIRDI
Doğanın zamanı isimli başlıklı demeçte “Doğa” ismini kullanan terörist Demir’i açıklayan Demirtaş, “Güven Parktaki eylemin daha iyi analiz edilmesi gerekli” diye konuştu

Demirtaş, Kızılay eyleminin doğru bir eylem olduğunu savunurken,canlı bombaiçin nilüfer çiçeği diye konuştu.

HDP Genel Başkanı Demirtaş’ın ağabeyinden canlı bombayı yücelten cümleler

GERÇEKLEŞEN İKİ EYLEMDE BİZİM İŞİMİZ
Demirtaş, “Bir doğa halkı olan Kürtleri o kadar çok ve o kadar vahşice katletmeye başladılar ki kimse çetelesini tutamaz oldu. Kürt gençleri oturup ölümü beklemediler elbette. Ankara’daki iki eylem bunun içindi… Bu vicdansız 21. yüzyılda, Kürt soykırımına dur diyen insanlığın en vicdanlı devrimcisi olarak anılmaya laik bulduğumuz Zınar Raperin ve hemen arkasından soykırımı beyninden vuran Doğa takip etti” diyerek Ankara’da sivillerin öldüğü 2 ayrı eyleme sahip çıktı.

Demirtaş yazısına şöyle devam etti: “Gizledikleri ölümler üzerinden direnen gençliğin, kadının ve Kürdün en özgür ruhunu temsil eden, eylemin büyük fedaisi Doğa’yı unutturabileceklerini, hatta mahkûm ettirebileceklerini hesapladılar. Ancak Kürtler iyi biliyor ki: Doğa’yı unutmak Soykırımı unutmaktır. Doğa’yı mahkûm etmek soykırımı onaylamaktır. Doğa, Kürt çocuklarının feryadıdır, her gün tonlarca bomba yağdırılan dağların yankısıdır, Cizre’de bodrumkatlarda yakılan vatandaşlarımız büyük bir ayıptır. Soykırım ve yaşamın birlikte olamayacağının ilanıdır. Doğa’nın nasıl birisi olduğunu merak eden insanlar yanıtlarımdan sonra ‘ben kimim?’ sorusunu kendilerine sormalıdır. Doğa insana kim olduğunu, nasıl bir amaç ile yaşadığını kendine sordurtan bir kişidir öyle bir insandır. O, vahşice katliamlardan geçirilen, işkencelerle, zindanla, açlıkla terbiye edilmek istenen Kürt halkının umudu, ruhu, duasıdır. ‘Ya özgürlük ya ölüm!’ diyen halkın doğasıdır.

PKK’LI CANLI BOMBAYI HERAKLES’E BENZETTİ
Herakles adı Ereğli’ye dönüşürken Osmanlı egemenliği dönemidir. Tarih bir gün AKP-Saray egemenliğinin en kanlı döneminde adeta mitolojiyi yeniden canlandıracak, Ereğli-Herakles bir kez daha rolünü oynayacaktır.”

CEVAP VER