Filistin'de tabuları yıkan bir şirket var

0
166

Coca-Cola sisteminin bir parçası olarak gerçekleştirdikleri yatırımlarla ekonomik katkıyı her geçen gün artırmayı görev bildiklerini belirten Hindi, Filistin’de Ramallah, Tulkarim, Jericho ve Gazze’de olmak üzere 4 fabrikada üretim gerçekleştirdiklerini belirtti.

BURADA YOLA 47 ÇALIŞAN İLE ÇIKTIK ŞİMDİ 600 
Kent, “1998 yılında kurulduğumuzda 47 kişilik bir ekiptik, yeni yatırımlarla ile bu sayı katlanarak arttı, bugün 600’lü rakamları konuşuyoruz. Faaliyetlerimizin oluşturduğu ekosistem ile birlikte dolaylı yoldan isdihdam sağladığımız ve ulaştığımız insan sayısı 6 bini buluyor.” ifadelerini kullandı.

BÖLGEYE YATIRIM YAPAN İLK GLOBAL ŞİRKET
Coca-Cola’nın Filistin’de gazlı içecek pazarının lideri konumunda bulunduğunu, gazlı içecek kategorisinde en yüksek pazar payına sahip şirketlerden biri olduğunu anlatan Hindi, bunun Filistin’de Coca-Cola’nın algı reklamları ile alakalı olarka net bir görüntü ortaya çıkardıklarını açıkça belirtti. Coca-Cola’nın, bölgeye yatırım yapan ilk ve en büyük şirket olmanın ve dünya da söz sahibi de  olmanın bütün kapıları açtığına dikkati çeken Hindi, şu değerlendirmelerde bulundu:

FİLİSTİNLİ ŞİRKETLERE COCA COLA DESTEĞİ
“Şu anda Filistin’de en büyük 3’üncü işveren ve en büyük 5’inci yatırımcı durumundayız. Yatırımlarımıza devam ediyoruz. NBC olarak biz Filistin’deki giydiğimiz rolü sadece halkın kazanması ile sınırlı görmüyoruz durmadan devam ederek. Edindiğimiz global bilgi birikimimizi diğer girişimcilerle de paylaşarak onlara destek oluyoruz. Özellikle satış ve pazarlama konusundaki deneyimlerimizi, küçük ölçekli Filistin’de bulunan tüm şirketleri güçlendirmek için elimizden geleni yapıyoruz.”

Coca-Cola’dan Filistin’de 600 kişilik istihdam 
(NBC Genel Müdür İmad Hindi)

22 BİN FİLİSTİNLİ ÇOCUĞA BİLGİSAYAR
İddialı oldukları bir diğer alanın ise Filistin toplumuna katkı sağlayan projelerin gerçekleştirildiğine dikkat çeken Hindi, bu kapsamda 22 bin çocuğun okulda bilgisayara erişimini sağlayan teknoloji akademilerinden, bayan futbol takımlarının kurulup desteklenmesi de dahil birçok proje gerçekleştirdiklerini belirtti.
Coca-Cola'dan Filistin'de 600 kişilik istihdam
HASTANELERE TIBBİ YARDIM VE AMBULANS DESTEĞİ
Hindi, Coca-Cola’nın düzenli olarak Filistin’in kızılayı olarak bilinen yere sürekli ve düzenli olarak destek olduğunu ambulans ve tıbbi malzeme desteğiyle ve bu uygulamalarla Filistin halkı için çok fazla şey yapılıyor. Coca-Cola sistemi, Filistin’de kadın ve çocuklar için 10 hastanede onlarca kütüphane ile birlikte oyun, bilgisayar ve internet ortamını getirerek Filistib halkının yaşamını daha iyi seviyelere çıkarmak için var gücüyle çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

bitekhaber
bitek

CEVAP VER