Taksim'siz 1 Mayıs için İstanbul hazır

0
254

Taksim’siz 1 Mayıs için İstanbul hazır
İstanbul’da Valilik tarafından izin verilen 1 Mayıs kutlama yeri olan Bakırköy Halk Pazarı alanında hazırlıklar tamamlandı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla İstanbul’da alınan güvenlik önlemleri artırıldı. 24 bin 500 polis görev yapacak. Taksim Meydanı, Gezi Parkı, Divan kavşağı, Mete Caddesi ve Taşkışla Caddesi’ne bırakılan bariyerlerin bir bölümü dizildi.
Metrolardan sadece Taksim metro istasyonu kapalı kalacak. Metro, bu istasyondan transit geçiş yapacak ve Şişhane İstasyonu’nun İstiklal Caddesi’ne çıkışı kapalı olacak. Kabataş-Taksim füniküler sistemi hizmet vermeyecek. İstanbul’da Valilik tarafından izin verilen 1 Mayıs kutlama yeri olan Bakırköy Halk Pazarı alanında hazırlıklar tamamlandı.
 
İşyerleri kapalı
Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Beyoğlu esnafını dolaşarak, 1 Mayıs nedeniyle Taksim’de yaşanması muhtemel olaylar öncesi tedbir olarak dün gece saat 24.00’dan sonra başta eğlence mekânları olmak üzere dükkânların kapatılmasını istedi. Uygulamalar için ilgili birimlerin gerektiğinde işyerlerinde arama kararı çıkartabileceği de belirtildi.
Alternatif güzergahlar
– Unkapanı Köprüsü’nden ve Perşembe Pazarı’ndan gelen akım Kasımpaşa ve Karaköy istikametine,
– Kasımpaşa’dan gelen akım Tuz Ambarı Işıklar’dan Hasköy ve Karaköy istikametine,
– Dolapdere’den gelen akım Divan Kavşağı’ndan Tünel ve Şişli istikametine veya stat üzerinden Beşiktaş istikametine,
– Dolmabahçe Gazhane Caddesinden gelen akım Gümüşsuyu istikametine verilmeden Beşiktaş ya da Karaköy istikametine,
– Şişhane’den gelen akım Kasımpaşa ve Unkapanı Köprü istikametine,
– Şişli’den gelen akım Yedikuyular Caddesine ve Tünel Taksim Tünel üzerinden Beşiktaş istikametine,
– Defterdar Yokuşu’ndan Taksim’e çıkan yol kapatılarak (Firuzağa Meydan) akım Akarsu Yokuşu ve Taktaki Yokuşu istikametine,
– Mebusan Yokuşu çıkış istikameti Meclis-i Mebusan Caddesiyle kesişim noktasından kapatılarak akım Karaköy istikametine yönlendirilecek.
 
Beyoğlu’nda trafiğe kapatılacak yollar
– Tarlabaşı Bulvarı
– Mete Caddesi
– Gümüşsuyu Caddesi
– Sıraselviler caddesi

CEVAP VER