Bekirbozdağ: AYM'nin kararı anayasayı ihlal ediyor

0
233

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı açıklamalarda Anayasa Mahkemesi’nin Erdem Gül ve Can Dündar hakkında verdiği hak ihlali kararına tepki gösterdi ve anayasa ihlali söz konusudur dedi.

Adalet Bakanı Mecliste gazetecilerin sorularını yanıtladı.Sorulan bir soru üzerine hızlı bir şekilde cevap veren bozdağ gözlerden kaçmadı.”Sayın Kılıçdaroğlu’nun (AYM) kararlarını eleştirmesi nasıl demokratik bir hak ise sayın Cumhurbaşkanı’nın eleştirmesi de o kadar doğrudur o kadar demokratik bir haktır”.dedi.

ANAYASA İHLALİ AÇIK BİR ŞEKİLDE İHLAL EDİLDİ
Bir gazetecinin ”AYM’nin verdiği kararı anayasa ihlali olarak mı görüyorsunuz?” sorusuna ise konuyla alakalı bir açıklama yapılacağını kaydetti.Kılıçdaroğlu’nun her gün eleştirdiğini bununda kayıtlara geçtiğini belirten Bozdağ kimse uymak zorunda değildir bunun bir düşünce özgürlüğü olduğunu ve buna saygı duyulması gerektiğini açıkça belirtti.

UYULMAK ZORUNDA OLUNAN BİR KARAR DEĞİL
Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu karara uymayacağını açıkça belirtmesi ardından,kararın sadece başvuru yapan kişileri balıyacağını ve Cumhurbaşkanmıza uygulanabilcek bir karar olmadığını kamuoyunda kimsenin uymak zorunda olmadığı bir karar olarak yorumladı. Cumhurbaşkanı’nın kendi hür görüşü olduğunu ifade eden Bozdağ diğer düşüncelere saygı duyulduğu gibi bunada saygı duyulması gerektiğini ifade etti.
 

CEVAP VER