Mahkeme olağanüstü kongre dedi

0
208

Milliyetçi Harekat Partisi,Devlet Bahçeli karşıtı görüşlüler tarafından “Kurultay Heyeti” oluşturularak, partinin olağanüstü kurultaya götürülmesi talebiyle açtığı dava Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesinde saat 14.30’da görülmeye başlanmıştı.

MAHKEME KURULTAY KARARI VERDİ
Mahkeme MHP’nin tüm ihtimaller dahilinde olağanüstü kongre düzenlemesine karar kıldı.

GENEL MERKEZ ÜST MAHKEMEYE GİDİYOR
MHP Genel Başkan Yardımıcısı Semih Yalçın, mahkemenin kararının hemen ardından yaptığı konuşmada ”Önümüz açık bunun bir de üst mahkemesi var konuyu oraya taşıyacağız” ifadelerine yer verdi.

SİNAN OĞAN: İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNÜ BAŞLATACAĞIZ
Karar sonrası konuşmada bulunan genel başkan yardımcılarından Oğan, “Böyle olsun istemezdik fakat yapabileceğimiz pek bir şey kalmadı malesef. Devlet Bahçeli’nin isteği ile işleme alınsın isterdik. Bize mahkeme kapılarını gösterdi. Bir ay içinde kurultayı bir araya getiricez iktidar yolunda yürüyüşümüze devam edicez” dedi.

MHP GENEL BAŞKAN ADAYLARI
Diğer yandan MHP’de adaylığını açıklayan isimler şöyleydi;

Meral Akşener, Koray Aydın, Sinan Oğan ve Ümit Özdağ.

OLAĞANÜSTÜ KURULTAY İSTEYEN İSİMLER
MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli, Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk, Kilis İl Başkanı Arif Amoca, Bilecik İl Başkanı Ahmet Gürses, Kırklareli İl Başkanı Kürşad Yamaner, Ardahan İl Başkanı Taşkın Polat, Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç, Elazığ İl Başkanı Abdulvahap Erdem, Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, Sivas İl Başkanı Ragıp Özkan, Tekirdağ İl Başkanı Enez Kaplan, Tokat İl Başkanı Fatih Demirkol, Nevşehir İl Başkanı Göksel Taşçı, Uşak İl Başkanı Ali Kurt

DEVLET BAHÇELİ YANLISI VEKİLLER TEPKİLİ
Her fırsatta karar ne olursa olsun üst mahkemeye taşırız hakkımızı sonuna kadar ararız diye konuşan milletvekilleri karara oldukça tepkili.Devlet Bahçeli’nin bırakmayacağını açıklaması ile beraber,olağanüstü kongre toplandığında karşısında çok güçlü milletvekilleri yer alıcak bunlara karşı nasıl bir çalışma yapacağı merak konusu.

CEVAP VER