Öfkeli iki grup arasında bıçaklı sopalı kavga kanla sonlandı

0
219

 
Konya ilinde yaşayan iki genç erkek grup arasında tramvayda seyahat ederken sebebi bilinmeyen bir nedenden “laf atma” konusunda çıkan kavgada bıçaklar çıkarıldı. 17 yaşındaki Bekir Aydın öldü, 2 kişi de yaralandı.
 
Olay dün saat 21.45 sularında Konya ili Selçuklu ilçesi Aydınlıkevler mahallesinde meydana geldi. Şehir merkezinden farklı bir yere gitmek için tramvaya binen Rasim Ş.(18) ve Bekır Aydın(17) ile aynı yaşlarda olan Abdullah D. arasında laf atma konusundan tartışma çıktı. Tartışmanın giderek büyümesinden endişelenen diğer yolcular olaya müdahale etmek durumunda kaldı. Araya giren insanlar tartışmanın sonlanmasını sağladı.
 
İNİCEKLERİ DURAĞA KADAR TAKİP ETTİLER
Yaşanan olay sebebiyle sakin kalamayan ve sinirlerine daha fazla hakim olamayan Rasim Ş. bir süre sonra tramvaydan inerek çağırdığı arkadaşıyla beraber içerisinde Bekir Aydın ve Abdullah D.’nin bulunduğu tramvayı takip etmeye başladı. Gidecekleri durak olan Aydınlıkevler Mahallesi’ne gelen iki arkadaş tramvay istasyonundan çıkıp yürüdükleri esnada karşılarında tartıştıkları arkadaşı Rasim Ş. ve iki arkadaşını buldular. İki grup arasında tekrar alevlenen tartışmada bıçaklar çıkarıldı. Karşılıklı sallanan bıçaklardan biri Bekir Aydın’a geldi. Aydın göğsünden yaralandı. Abdullah Demirbaş sol kolundan Rasim Ş. ise karın boşluğundan bıçaklandı.
 
DUYARLI VATANDAŞLAR İHPAR ETTİ
Çıkan kavga sonucu çevre halkı durumu polise ihbar etti. Kısa bir süre içerisinde olay yerine sağlık ekipleri ve polis intikal etti. Kavgada yaralanan şahıslar ambulanslarla olay yeri çevresindeki farklı hastanelere kaldırıldı. Ağır yaralı olan Bekir Aydın yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamadı. Yaşanan saldırı sonrası olay yerinden kaçan Rasim Ş. ise arkadaşları tarafından Numune Hastanesi’ne kaldırıldı ve tedavi altına alındı.
 
Polis, olayda adı geçen ve olay sonrasında kaçan Rasim Ş’nin iki arkadaşını da takibe alarak kısa süre içerisinde yakaladı. Gözaltına alınan  grup için başlatılan soruşturma devam ediyor. 
 

CEVAP VER