Antalya'da cinsel istismar suçuna beraat verdiler

0
221

Antalya’da bir animatör sosyal medya aracılığı ile tanıştığı ve yaşının 14 olduğu M.A. isimli kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla savcılığın soruşturmasında 25 seneye kadar ağır hapis cezası ile yargılanmakta olan 21 yaşındaki Müşteki birlikte olduğu kız ile evleniceğini belirtmesi ve ailenin de şikayetinden vazgeçmesi ile tahliye edildi. 

Antalya’da geçen yıl evden kaçan M.A.’nın Cumhuriyet Meydanı yanındaki alışveriş hanının terasında kaldığı ve burada cinsel istismara maruz uğradığı anlaşılınca,otellerde ve turistikbölgelerde animatörlük yapan Ali Berkan B. gözaltına alındı. Sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanan şüpheli hakkında, 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 25 yıla kadar hapis istendi ve duruşmalar başladı. Mahkemede yaptığı savunmada, internet ortamında tanıştığı M.A.’nın yaşını 19 sandığını ileri süren müşteki sözlerine devam etti.

“Geçtiğimiz sene saklıkente geziye gittim. Saklıkentte beni gören M.A  beni sosyal medyada bulup yazışmaya başladı. Bir süre kendisiyle arkadaş gibi yazışırken benden hoşlandığını söyledi. Bunun üzerine aramızda duygusal ilişki başladı. Ben animasyon işlerinde çalıştığım için zaman zaman eve geç kaldığımda bölgenin  yakınında bulunan bir iş merkezinin terasında yatıyorum. M.A. ile de bu terasta buluşup ilişkiye girdik. Sonra yatıp uyuduk. Sabah olunca telefonla görüştüğü annesine doğum günü partisinde olduğunu söylemişti.” 

Bu olay nedeniyle büyük sorunlar yaşadığını çok pişman olduğunu dile getiren Ali Berkan B., “Cahillik yaptım. Kendisiyle evlenmek istiyorum” dedi. Sanığın avukatı da müvekkilinin mağdurenin fiziki görünüşüne aldanarak rızaya dayalı bir ilişkiye girdiğini söyledi.. M.A.’nın annesi de sanık hakkında şikayetten vazgeçtiklerini belirterek, ‘Kızımla sanık evlenmeye karar verdi. Birbirlerini sevmişler.’ ifadesinde yer verdi. mahkeme bunun üzerine, istismar şüphelisinin tutuklanmamasına ve yargılanmasının devam etmesi kararına vardı. Bunun üzerine tahliyesine karar verdi. 

CEVAP VER