Asker eğlencesinde oğlunun arkadaşını vurdu

0
208

OĞLUNUN ASKER EĞLENCESİNDE KENDİ ARKADAŞINI VURDU!

Samsun’da yaşayan Hamdi A., askere gideceği oğlu için bir eğlence düzenledi. Eğlencede etrafa rastgele ateş açan baba Hamdi A. bir kişiyi yaraladı. Çıkarıldığı mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 
ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST KALDI!

Samsun’da oğlunun asker eğlencesinde etrafa rastgele ateş açıp bir kişinin ağır yaralanmasına sebep olan Hamdi A. jandarma tarafından gözaltına alındı. Alınan ifadesinin ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilen Hamdi A. mahkemece verilen karar neticesinde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 
Samsun’da askere gitmeye hazırlanan oğlu için asker eğlencesi düzenleyen Hamdi A., eğlencenin başlamasının ardından ilerleyen saatlerde havaya rastgele ateş açtı. Tabancasından çıkan mermilerden biri, 53 yaşındaki Kasım Çakmak’a isabet etti. Ağır yaralama iddiasıyla jandarma tarafından gözaltına alınmıştı.
 
NEREDEYSE ARKADAŞINI ÖLDÜRÜYORDU!

Olay, 3 gün önce Tekkeköy ilçesine bağlı Güzelyurt mahallesinde gerçekleşti. Hamdi A., askere gidecek olan oğlu H.A için evinin yakınlarında bulunan boş bir arazide asker eğlencesi düzenleyerek yakın aile dostları ve arkadaşlarını davet etti.

Düzenlenen eğlenceye icap eden aile dostları ve arkadaşları davul zurna eşliğinde eğlenirken Hamdi A. ve arkadaşı Kasım Çakmak rastgele havaya ateş açmaya başladı. Hamdi A.’nın tabancasından çıkan mermilerden biri, Kasım Çakmak’ın sol alt göğsüne isabet etti. Yoğun kan kaybıyla birlikte yere yığılan Kasım Çakmak’ı gören yakınları ambulansı çağırdı. Olay yerinden alınan Kasım Çakmak ambulansla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ambulans içerisinde ve sonrasında acilde yapılan müdahaleler sonucu iç organlarının zarar gördüğü belirlenen Çakmak, yoğun bakım ünitesine alındı. Çevredeki insanların ihbarı sonucu olay yerine intikal eden jandarma ekipleri, Hamdi A.’yı ifadesi alınması için götürdü. olay yerinden ateş edildiği düşünülen tüfeğe jandarma ekipleri el koydu.

Yapılan araştırma sonucunda Kasım Çakmak’ın ağır bir şekilde yaralanmasına sebep olan kurşunun Hamdi A.’nın tüfeğinden çıktığı tespit edilerek gözaltına alınmıştı.
 

CEVAP VER