Atatürk Havalimanı'nda yeni güvenlik önlemleri alındı

0
231

Terör örgütlerinin kanlı eylemlerini arttırması ile birlikte havalimanlarında da güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarıldı.Dedektörler ile yapılan üst aramalarını güvenlik güçleri artık elle yapmaya başladı.

POLİSLER KİMLİK KONTROLÜ YAPIYOR
Metro ile Atatürk Havalimanı’na gelicek olan yolculara metrodan sonra kimlik kontrolü yapan polis memurları havalimanının her yerinde görevlendirildi,güvenlik seviyelerinin arttırılması ile beraber metrodan sonra havalimanı girişinde de yolcuların ve misafirlerin üstleri artık dedektörler ile değil elle aranmaya başlandı.
Belçika’da ki havalimanı saldırısından sonra özellikle havalimanlarının güvenliği oldukça arttırıldı şüpheli kişiler hemen polisler tarafından GBT aramasına tabi tutuluyor.

KAPILARIN GÜCÜ ARTTIRILDI
Atatürk Havalimanın’da girişlerde bulunan X-ray cihazlarının gücü arttırıldı.Polis ekipleri sürekli dolanıyor ve kimlik kontrolü yaparken gidiş geliş X-ray cihazlarından yolcular ve eşyaları geçiriliyor.Dedektörler ile yapılan üst aramaları artık yapılmıyor.X-ray cihazından geçtiğinde sinyal veren yolcu ve misafirler artık dedektörler ile aranmıyor aramalar güvenlik görevlileri tarafından elle gerçekleştiriliyor.

CEVAP VER