ABD'den Türkiye'ye Nato saldırısı

  0
  148

  ABD’li gazete Huffington Post NATO’nun ittifaka ihanet edicek bir üyesini ihraç edebilcek bir organının bulunmağı,NATO anlaşmasının 5. maddesinde bir üyeye yapılmış saldırı tüm üyelere yapılmış sayıldığı ve tüm bu etkilerin NATO için adeta Aşil’in Topuğu’na benzediğini belirten hadsiz bir yazı yayımladı.

  TÜRKİYE SORUNLU BİR ÜYE
  Türkiye talepleri ile beraber 5.maddeye sağdık kalmadığını ittifak değerlerini paylaşmadığını ve yapmış olduğu davranışlar ile müttefiklerini tehlikeye sürükleyen ‘sorunlu bir üye’ olduğunu belirterek sorunlu üyeyi savunmamak gerektiğini belirtti.

  TÜRKİYE’NİN İSTİKRARI KORKUTTU
  Son dönemlerde ki Türkiye’nin ekonomik olarak kayda değer işler başarması ve bölgedeki dik duruşu adeta gazeteyi rahatsız etti.Şunları yazdı

  ”Türkiye yarım yüzyıl boyunca Ortadoğu’da Müslüman çoğunluğa sahip bir ülkenin laik ve demokratik olduğunu açıkça kanıtlayan sadık bir müttefikti ancak Suriye’de bulunan DAEŞ’e vermiş oldugu desteklerle NATO’da dahilinde ki müttefiklerinden açıkça uzaklaşmış olduğu görünüyor. Recep Tayyip Erdoğan 2003’te iktidara geldiğinden beri Türkiye keskin bir şekilde otoriterleşti, teröristleri kucaklayarak bölgede tamamlayamayacağı savaşlara yöneldi. DAEŞ’le savaşan on beş milyonluk Kürtlerle çatışmalar yükseldi. Kasım ayı içerisinde savaş uçağı düşürülen Rusya ile savaş kaçınılmaz bir hal alıyor.. Şehirlerinde bombalar patlatılıyorken ve sınırları etrafı düşman güçleri tarafından kuşatılmışken Türkiye’nin liderleri NATO’dan kayıtsız şartsız destek beklentisinde.”
  Kullandıkları bu sözcükler ile çok açık bir şekilde korkularını ifade ediyorlar.
   

  CEVAP VER