Adana Valiliği önünde patlama!

  0
  366

  Adana Valiliği otoparkında patlama meydana geldi. Adana Valisi Mahmut Demirtaş yaptığı açıklamada, 2 kişinin öldüğünü, 16 kişinin yaralandığını duyurdu. Patlamanın bombalı araçla yapıldığı belirtiliyor.

  Bölgeye çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis sevkedildi. Patlama sonrası otoparkta yangın çıktı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yangın kısa sürede söndürüldü. Polis ikinci bir saldırıya karşı olay yerinde önlem aldı.

   

  ÖMER ÇELİK TWİTTER’DAN DUYURDU

  Patlamaya ilişkin ilk açıklama AB Bakanı Ömer Çelik’ten geldi. Çelik Twitter’dan yaptığı açıklamada, ” Adana Valiliği önünde otoparkta bir patlama gerçekleşti. Valimizle konuştum. Yaralılarımız var. Yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Aydınlığın işareti olan sabah saatlerinde bu alçak saldırı gerçekleşti. Adanamıza geçmiş olsun. Lanetli terör insanımızı hedef almaya devam ediyor. İnsanlık adına bu terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz.” dedi.
   

  ADANA VALİSİ: 2 VATANDAŞIMIZ ÖLDÜ, 16 YARALIMIZ VAR

  Adana Valisi Mahmut Demirtaş, patlamaya ilişkin açıklamada bulundu. Demirtaş yaptığı açıklamada, “2 vatandaşımız öldü, 16 yaralımız var. Araç makam girişine yakın yerde patlatıldı.” dedi. 
   

  BAŞBAKANLIKTAN GEÇİÇİ YAYIN YASAĞI

  Adana’da gerçekleşen patlama sonrasında Başbakanlık patlamayla ilgili geçici yayın yasağı getirdi.

  CEVAP VER