Apple, Macbook Pro Ve Macbook Air'i tanıttı!

  0
  174

  Apple, bu akşam Türkiye saati ile 20.00’da düzenlediği  ‘Hello Again’ etkinliğinde, yeni Macbook Pro ve Macbook Air modellerini görücüye çıkardı. Apple’ın Macbook Pro ve Macbook Air’in yanısıra yeni 5K iMac’in de bu akşam tanıtıldı.
   

  TİM COOK MACBOOK İÇİN SAHNEDE

  Cook, 25 yıl önce ilk piyasaya sürdükleri Powerbook’u hatırlattı.

  Cook: Siri tüm Apple platformunda kullanılabilir durumda. MAcbook üzerinde Siri’ye yeni yetenekler ekledik. Macbook deneyimi gittikçe daha ileriye gidiyor.

  Tim Cook, Apple TV ile yeniliklerin ardından gecenin başkahramanı olan Macbook serisinin tanıtımına başladı.

   

  GECENİN İLK SÜRPRİZİ APPLE TV TANITILDI

  Tim Cook, Apple TV’deki yeni TV uygulamasını ücretsiz olarak kullanıma sunacaklarını açıkladı.

  Siri aracılığıyla Apple TV’yi kolayca kontrol edebiliyorsunuz. Örneğin “Canlı futbol maçları istiyorum” dediğinizde o anda yayınlanan canlı maçları size öneriyor.

  TV uygulaması ile Apple TV’deki programlarınızı iPhone ya da iPad’lerinizde de aynı şekilde kullanabiliyorsunuz. TV’nin en büyük özelliği ise izlediğiniz dizilerde hangi bölümde olduğunuzu size hatırlatıp bir sonraki bölümü kendisi ekranlarınıza getiriyor.

  Uygulamada editörler tavsiye niteliğinde farklı kategoriler, filmler ve diziler öneriyor. İzlediğimiz programlar yarım kaldığında yeniden kaldığınız yerden izlemenize olanak sağlıyor.

  Apple CEO’su Tim Cook televizyon izleme şekliniz değiştirecek bir uygulama olacağı iddiası ile “TV” isimli Apple TV uygulamasından bahsediyor.

  Apple TV içerisinde yeni bir kategori oluşturulduğunu açıklıyor. Bu kategoride Apple TV’de bir kanal ya da bir spor etkinliği akarken kenarda açılan sosyal medya ekranında izleme deneyimini yaşayabileceksiniz. Örneğin, maç sırasında takımlardan bir tanesinin ne yapması gerektiğine yönelik açılan anket ekranlarınıza düşecek.

  Tim Cook,  gecenin ilk tanıtımına Apple TV’deki yeniliklerden bahsederek başladı. Apple TV’de bir yılda 8 bin yeni uygulama geldi. Cook, yılsonuna kadar MineCraft oyunun Apple TV’ye geleceğini açıkladı. Apple CEO’su Tim Cook iOS 10’un kullanım oranlarını açıkladı. Tim Cook sahneye çıkar çıkmaz iPhone 7 hakkında bilgiler vermeye başladı. iPhone 7’nin görüntü kalitesi ve cihazdaki yeni teknolojiler hakkında yorum yapıyor. Apple CEO’su Tim Cook sahneye çıktı ve etkinlik başladı.

  Kaliforniya’daki Cuptertino’da gerçekleştirilen etkinliğin yapılacağı salon tıklım tıklım dolmuş durumda.

  CEVAP VER