Araç içerisinde sıkılan parfüm yangın çıkardı

  0
  145

  Erzurum’da yaşayan Ahmet İlker arkadaşları Oğuzhan Kayaoğlu ve Muhammet Köksal ile birlikte Ahmet İlker’in kullandığı araç ile gezmeye çıktılar. Araç içerisinde güzel kokması için sıkılan parfüm, ardından sigara yakmak için ateşlenen çakmakla birlikte adeta bir alev topuna döndü. 

  GEZMEK İÇİN ÇIKMIŞLARDI
  Aracı kullanan Ahmet İlker hafif bir şekilde yaralanırken arkadaşları Köksal ile arkadaşı kayaoglu çok ağır yaralandı ciltlerinde yanıklar oluştu.Olay yerinden Bölge Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırılanlar arasında Ahmet İlker ayakta gördüğü tedavi sonrası taburcu edildi. Kayaoğlu ve Köksal hastaneye yatırıldı ve yanık yerleri komple sargılandı. Köksal, ”çok az daha hızlı olsaydı hayatımızı kaybedebilirdik” dedi. 

  17 Şubat günü Yakutiye ilçesinde bulunan Sanayi Mahallesinde meydana gelen olayda, oto sanayide çalışan Muhammet Köksal ve Oğuzhan Kayaoğlu işyerinden çıktıktan sonra Ahmet İlker’in aracına bindiler. Muhammet ve Oğuzhan aracın içinde bulunan parfümü önce araca sonrasında birbirlerine sıkmaya başladı. Bu esnada Ahmet İlker sigarasını yakmak için çakmağı ateşledi. Camları kapalı olan arabanın içi birden alev topuna döndü. 

  HEMEN ARACI DURDURDU
  Aracı kullanan Ahmet panikle aracı durdurdu. Ardından üç arkadaş aracın içinden kendilerini dışarı attılar. Vücutlarının kısmi yerlerinde yanıklar oluşan üç arkadaş Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ahmet İlker ayakta gördüğü tedavi sonrası hastaneden taburcu edildi. Oğuzhan Kayaoğlu ve Muhammet Köksal, Yanık Tedavi Merkezi’ne sevk edildi. Hastaneye yatırılan iki gence acil bir şekilde müdahale edildi. El ve yüzleri adeta mumya gibi sarılan iki arkadaş aynı odada müşaade altına alındı.
   

  YAŞANANLARIN ŞOKUNU ATAMADILAR
  Yaşadıkları korkunç olayın şokunu hala atlatamadıklarını belirten Oğuzhan Kayaoğlu ve Muhammet Köksal, otomobilin güzel kokması için sıktıkları parfümün neredeyse ölümlerine sebep olacağını söyledi. Oğuzhan Kayaoğlu, “Arkadaşımızın otomobille gezdiğini gördük. Biz de bir tur atmak için bindik. Otomobilde parfüm görünce içerisi ‘güzel koksun’ diye sıktık. Bu sırada şaka olsun diye parfümü birbirimizin üzerine sıkmaya başladık. Bir kaç dakika sonra Ahmet sigara içmek için çakmağı yakınca, ortalık alev topuna döndü. Üzerimizde parfüm olduğu için üçümüzde hareket halindeki otomobilin içinde yanmaya başladık. Otomobilin koltuk kılıfları da yandı, bağırmaya başladık. Ahmet aracı durduğu esnada hemen dışarı çıktık. Otomobil biraz daha hızlı olsa yanarak ölebilirdik. Çevreden gelenler bizi hastaneye kaldırdı. Şaka parfüm işi yüzünden az daha ölecektik” şeklinde konuştu. 

  Doktorlar sağlık durumlarının iyiye gittiğini belirterek, Köksal ve Kayaoğlu’nun birkaç gün içerisinde hastaneden taburcu olacaklarını belirtti. 

  (Bitek)
  (bitekhaber)

   

  CEVAP VER