Dumankaya İnşaata Paralel operasyonu

  0
  172

  Gözaltına alınan şüpheliler sağlık muayenesinin ardından Mali Şube Müdürlüğü’nde sorgulanacak.

  50 MİLYON LİRALIK HİMMET YARDIMI

  Anadolu Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Önelge’nin yürüttüğü soruşturma 2004-2015 yılları arasında ‘Paralel Ülke içinde ülke için ‘himmet’ diye neredeyse 50 milyon TL finansal destek sağlanmasını kapsadığı belirtildi.

  DUMANKAYA’NIN PATRONLARI GÖZALTINDA
  100’ü aşkın kişinin gözaltına alındığı operasyonda şüpheliler arasında Dumankaya Holding’in Genel Başkanı Halit Dumankaya,yönetim kurulu üyesi Uğur Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi ve Semih Serhat Dumankaya da bulunuyor.

  Dumankaya Holding bünyesinde, inşaat şirketlerinin yanı sıra, filo kiralama, sigorta ve plastik sektörürde faaliyet gösteren şirketler de bulunuyor.

  ŞİRKETTEN İLK AÇIKLAMA
  Şirketten yapılan açıklamada şirketin yönetim kurulu üyelerinin, bilgilerine başvurulmak üzere Mali Şube Müdürlüğü’ne davet edildikleri bilgisi verildi. Şirketten yapılan yazılı açıklamada bu ifadeler yer aldı “Medya da haberlerde yer bulduğu gibi, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, 18 Nisan 2016 Pazartesi sabahı bilgilerine başvurulmak üzere Mali Şube Müdürlüğü’ne davet edilmişlerdir. Süreç tarafımızdan takip edilmektedir. 53 yıldır ülke ekonomimiz ve insanlarımız için değer yaratmak ilkesi doğrultusunda faaliyet gösteren Dumankaya İnşaat, kurulduğu günden itibaren tüm hukuki ve mali yükümlülüklerini titizlikle yerine getirmiş, ülkemizin kalkınması ve insanımızın gelişimi için çalışmış ve çalışmaktadır. Kurumumuz, süreçle ilgili gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edecektir”

  CEVAP VER