Hakan Şükür artık "turuncu" listede!

  0
  125

  Eski milletvekili Hakan Şükür’ün, Fetullahçı Terör  Örgütü (FETÖ) üyelerinin kullandığı ve MİT tarafından deşifre edilen ByLock  kullanıcıları arasında bulunduğu ve hazırlanan listede “turuncu” kategoride yer  aldığı tespit edildi. 
   
   AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 15 Temmuz darbe girişiminin  ardından FETÖ mensuplarının tespitinde önemli bir kriter olarak görülen ByLock  uygulamasına ilişkin çalışmalar devam ederken, MİT tarafından hazırlanan listede  yer alan isimler de gün ışığına çıkıyor.
   
  Eski milletvekili ve futbolcu Hakan Şükür’ün de ByLock uygulamasını  aktif olarak kullananlar arasında bulunduğu öğrenildi.
   
    
  Uygulamanın MİT tarafından deşifre edilmesinin ardından hazırlanan ve  aktif kullanım durumuna göre, “kırmızı”, “turuncu” ve “mavi” şeklinde renk  gruplarına ayrılarak hazırlanan listede Şükür’ün adı, “programı indiren ve normal  yoğunlukta kullananların” bulunduğu “turuncu” kategoride yer alıyor.
   
  Söz konusu listede “kırmızı” kategoride programı indiren ve çok yoğun  kullanan, “mavi” kategoride ise programı indirip az kullanan örgüt üyeleri  bulunuyor.
   
   17-25 Aralık süreci öncesinde AK Parti’den istifa eden ve bağımsız  milletvekili olarakTBMM’de yer alan Şükür’ün, 19 Kasım 2015’te Atatürk  Havalimanından yurt dışına çıktığı belirlenmişti.
   
   ABD’nin Kaliforniya eyaletine gittiği tespit edilen Şükür, “kaçtığı”  yönündeki iddialar üzerine sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda, “spor  akademisi kurmak içinABD’ye geldiğini” ifade etmişti.

  CEVAP VER