Kemal Kılıçdaroğlu Disk Kurulunda konuştu

  0
  169

  DİSK’in 15. Genel kurulu bugün başladı.Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı,Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı,Selahattin Demirtaş’ında katılımı ile gerçekleşen 15. Genel Kurul, genel kurul içerisinde protesto edilmeye çalışıldı.

  KENDİ İÇİNİZDE BÖLÜNMEYİN BÜTÜN OLUN EYLEM YAPIN
  Diktatör yönetimlerin hepsinin sendikalara karşı olduğunu,ortak eylemler gerçekleştirilmesi gerektiğini,bölünmenin onların ekmeğine yağ süreceğine değindi ve sözlerini ”Birlikte olduğumuz sürece yapamayacağımız devrim yoktur” ifadelerini kullandı.

  İKTİDAR ÖLEN İŞÇİMDEN OY İSTİYOR
  İktidarın hiç bir işçinin herangibir sendikaya üye olmasını istemediğini, işçileri taşeronların emri altında çalıştırmak istediğini, iktidarın yaşam odalarının maliyetinin yüksek olduğunu yani iktidarın işçilerin harcanabilir olduğunu belirttiğini,Orada ölen işçinin yakınları bana nasıl olsa oy verebilir düşüncesiyle hareket ettiğini Kılıçdaroğlu bu şok sözleri ile ifade ediyor. 

  BAKAN KEŞKE GİTMESEYDİ
  ”Arkadaşlar protesto edebilirsiniz fakat Bakan bey bizim burada merak ettiğimiz kıdem tazminatı konusunda bizi aydınlatabilirdi.Demokrasi ortamı yaratmamız gerek birbirimizi dinlememiz ve anlamamız gerekiyor.Madem demokrasi diyoruz bunun temelini hep beraber atıcaz Demokrasi en çok DİSK’e yakışır” ifadelerini kullandı.

   

  CEVAP VER