PYD değil Ak Parti terör örgütüymüş

  0
  152

  Avrupalı Sol Partiler ile beraber düzenlenen ”Avrupalı sol partilerin dayanışması” konferansı Diyarbakır’da gerçekleştirildi. Konferansa katılan HDP Eş Genel Başkanı  Selahattin Demirtaş AK Parti’yi teröre destek veren siyasi bir parti olarak gösterdi.ve şu ifadeleri kullandı.

  ”PYD TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR AK PARTİ ÖYLEDİR”
  ”Çok açık bir terör örgütü destekçisi haline gelmiş AKP iktidarı.Bunu örtpas etmek için etraflarında ki tüm iyi yapılanmaları terör örgütü ilan ediyor.HDP terörist Aydınlar terörist,sanatçılarımız terörist,PYD terörist.Aslında en büyük terörist AKP hükümetidir.” ifadelerini kullandı.

  Demirtaş: PYD değil AKP terör örgütü

  KÜRT GENÇLER BARİKATLARI ÖLDÜRMEK İÇİN KURMUYOR
  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş PKK’lılara önce genç dedi sonra o barikatları öldürmek için kurmadıklarını söyledi.Hükümetin o teröristleri (gençleri) katliam yaparak öldürdüğünü söyledi,onların tek suçu barikat kazmaktır dedi ölümü hak etmediklerini söyledi.Kürtlerin durup dururken mi dağa çıktığını bunu canları sıkıldığı için mi yaptıklarını sordu ve ekledi,AKP kürt halkını cezalandırmak için bu yönteme başvuruyor ve kürtleri orada katlediyor.
  ”Madem oyların yüzde 50’sini aldın neden tek bir barış sloganı atamıyorsun dedi.” Demirtaş’ın bu gerçeklikten uzak ve sadece gösterişe dayalı açıklamalarını okuyan insanları hiç bir şeyden haberi olmayan cahil insanları kendi vatandaşlarını kandırmaktan başka hiç bir şey değildir.
  Demirtaş: PYD değil AKP terör örgütü

  AKP DAEŞ’İN SİYASİ UZANTISIDIR
  PYD’ye ve PKK’ya hergün top atıldığını belirten Demirtaş Ankara’da onlarca kişiyi öldüren DAEŞ terör örgütüne karşın ne yapıldığını sorguluyor ve ekliyor.
  ”Türkiye’ye bir taş dahi atmamış PYD hemen terör örgütü oluyor da Türkiye’de yüzlerce insanı katleden DAEŞ’e neden operasyon yapılmıyor.AKP İŞİD’in siyasi uzantısıdır da ondan işte” Selahattin Demirtaş’ın bu gerçeklikten uzak konuşmalarının ardı arkası kesilmiyor fakat hiç bir konuşmasında elinde bir delil yok sadece insanları kandırmaya yönelik provakatör tutumu var.

  bitekhaber
  bitek

   

  CEVAP VER