Rüzgar Çetin'in tahliye talebi reddedildi

  0
  142

  Rüzgar Çetin’in tahliye talebi reddedildi
  Beşiktaş’taki trafik kazasında polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ün şehit düşmesine, Devletimizde hala görev yapmakta olan polis memuru Emre Tetik’in yaralanmasına  sebep olduğu gerekçesiyle 22.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin, hakim karşısına çıktı. Mahkeme Rüzgar Çetin’in tahliye talebini reddetti.

  Şehit polisin eşi: Sinan Çetin’in oğlu olması hiçbir şey değiştirmeyecek
  Şehit polisin ailesi Rüzgar Çetin’den şikayetçi oldu

  DHA Yayınlanma tarihi: 21 Nisan 2016 Perşembe
   
  Mahkemede konuşan Rüzgar Çetin, “Baya üzüldüm. Olaydan sonra kendime gelemedim hala gözümün önünde. Her sabah aynı acıyla uyanıyorum. Rüyamda İsmet Bey, ailesine kavuşuyor. Geçmişi değiştirmem mümkün değil. Bir ricam var sadece sevdiklerinin beni affetmesi. Elimden hiçbir  bir şey elimden gelmedi” dedi.

  İstanbul onbirinci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Rüzgar Çetin ile ölen İsmet Fatih Alagöz’ün eşi Özlem Alagöz şikayetçi olarak katıldı. Mağdur Emre Tetik ise duruşmaya gelmedi. Şikayetçi Özlem Alagöz, eşinin çerçeveli bir fotoğrafını tutarak sanık Rüzgar Çetin’i dinledi.

  Hakim serbest bırakılmasını istediği sanığın reddine karar verdi.

  Mahkeme heyeti, Rüzgar Çetin’in kuvvetli suç şüphesini gösteren somut delillerin mevcut oluşu, öngörülen ceza miktarına göre kaçma şüphesi taşıması, adli kontrol hükümlerinin tutuklamadan beklenen faydayı sağlamaya yeterli olmayacağını dikkate alarak, tutukluluk halinin devamına karar verdi.

  Sanık Rüzgar Çetin’in sürücü belgesi yönünden Yüksekova Trafik Bölge Müdürlüğü’ne yazılan yazının sorulmasını kararlaştıran heyet, kaza anına ilişkin görüntülerin bulunduğu CD örneğinin İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na gönderilerek, aracın hızının tespiti ve daha sonra da kusur durumuna ilişkin rapor düzenlenmesine hükmetti.

  Duruşma 16 Haziran’a ertelendi.

  “HER SABAH AYNI ACIYLA UYANIYORUM”

  Kimlik sorgusunda 5 bin lira aylık geliri olduğunu söyleyen Rüzgar Çetin, “Sabıka kaydım yok ama mahkemeye çıktığım hadiseler mevcut” diye söyledi. Tutanağa baktığını söyleyen Çetin ifadesine, “Çok üzgünüm. Kazadan beri her gün aynı rüyayı görüyorum. Her sabah aynı acıyla uyanıyorum. Rüyamda İsmet Bey, ailesine kavuşuyor. Geçmişi değiştirmem mümkün değil. Bir ricam sevdiklerinin beni affetmesi” diye söyleyerek başladı.

  “ARABAM KAYDI, KONTROLDEN ÇIKTIM”

  Olay günü teyzesi ve annesiyle bir şeyler yediğini söyleyen  Çetin, ” Restauranttan çıkınca dostlarımla buluşmak üzere başka bir mekana geçtim. Arkadaşlarıma eşlik etmek için bir kadeh içtim. İkinci kadehi bitirmedim, araç kullanacağım için. Daha sonra çıktım, önce benzin aldım. Sonra Ortaköy’e girdim. Orası üç şeritli bir yoldur. En sağ şeritte seyrediyordum. Normal şehir hızında kullanıyordum. Diğer araçlar da ağır ilerliyorlardı. Orta şeride geçmek istedim. Geçer geçmez bu kaza yaşandı. Aracım kaydı. Kontrolden çıktım. Sol şeritteki polis aracına çarptım. Şehir hızındaydım. Kazadan sonra sol kapı açılmadı. Sağ taraftan indim. Elimden bir şey gelmedi. Memurların ve  sağlık persenollerinin gelmelerini  bekledik” diye konuştu.

  CEVAP VER