Terörist cenazesine operasyon 10 tutuklama

  0
  149

  Van Cumhuriyet Başsavcılığı,Ankara’da terör eyleminde 29 vatandaşımızın hayatını kaybettiği terör saldırısını gerçekleştiren terörist için İpek Yolu ilçesinin Esentepe Camisi’nde terörist için kurulan taziye yerinde terör örgütü propagandası yapıldığından dolayı soruşturma başlattı ve 10 kişiyi gözlatına aldı.

  TERÖRİST VE TERÖR ÖRGÜTÜ AFİŞLERİ
  Sorusturma gereği terör örgütü PKK’yı simgeleyen sözde afiş,flama ve teröristin resimlerinin olduğu cami imamamının ve 2 görevlisinin göz altına alındığı kaydedildi.Yapılan açıklamalarda bir teröristin taziyesinin camide olması ve bu camide terör örgütüne yönelik afiş ve flamaların ön plana çıkarılması kesinlikle kabul edilemez olduğunu ve soruşturma açıldığını belirtti.

  HDP MİLLETVEKİLİ HEZER HAKINDA SORUŞTURMA
  Van’da terörist için camide kurulan taziyeyi ziyaret eden HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer hakkında soruşturma gizlilikle sürüyor.
   
  Başsavcılık, Tuğba Hezer ile ilgili işlenen suçun yasal olarak kabul edilmesi halinde Anayasa’nın 83.maddesi gereği yasal dokunulmazlığının kaldırılması talebinde bulunucak hazırlanacak fezleke TBMM Başkanlığına sunulmak üzere Adalet Bakanlığına gönderilecek.

  CEVAP VER