Van'da bomba yüklü araç yakalandı

  0
  157

  Sabah erken saatlerde tali bir yoldan gelerek Erciş- Patnos Karayolu’na çıkan kamyonet, 7’inci kilometrede bulunan Nişancı Köyü yakınlarında durduruldu.

   PKK’nın Bitlis yapılanması çökertildi: 10 PKK’lı öldürüldü, 6 PKK’lı yakalandı
  Karayolu araç trafiğine kapatılıp çevrede geniş önlem alındı. Olay yerine ise çok sayıdı zırhlı araç ve bomba imha uzmanı ekipler çağrıldı.

  Güvenlik önlemleri ile tamaman kapatılan bölgeye kimse yaklaştırılmazken, bomba yüklü olduğu belirtilen kamyonet ile Kocapınar Jandarma Komutanlığı’nın ise arasında üç kilometre gibi bir mesafe olduğu açıklandı.

  Kamyonetin, güvenlik güçleri tarafından önceden takibe alındığı öne sürülürken, konuyla ilgili yetkili makamlar tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

  KAPANLA LASTİKLER PATLATILDI

  Gece 03.30 saatinde etkisiz hale getirilen, yakalanan aracın daha önce takipte olduğu ve kapan atılarak durdurulduğu belirtildi. Aracın içerisinde ise 24 sanayi tüpü bulunduğu, bu tüplerin de patlayıcı ile güçlendirildiği kaydedildi.

  Diyarbakır’ın köylerinden kocaköy yolu üzerinde mayın araması esnasında mayın infilak ettirildi.

  Diyarbakır – Bingöl karayolunun Kocaköy İlçesi mevkisinde görevli er ve erbaşların mayın arama tarama faliyetlerini gerçekleştirdiği esnada infilak eden mayın patlaması sonucu, bir asker hafif yaralandı.

  Diyarbakır- Bingöl’ün karayolu üzerinde sabah erken saatlerde bomba tuzak arama ve taraması çalışması yapan İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Kocaköy ilçesi yakınlarında arama yaptıkları sırada, teröristler bir menfeze yerleştirdikleri patlayıcı uzaktan kumandayla patlattı. Patlamada 1 asker hafif yaralanırken, bölgede operasyon başlatıldı.


  Yaralanan asker, Diyarbakır Asker hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

  Kamışlı’ya geçerken 18 PKK’lının öldürüldüğü operasyonda yakalanan PKK’lı terörist : En son olmadı hepsi kaçtılar

  Mardin’in Nusaybin ilçesinde Kamışlı’ya geçmeye çalışırken 2’si üst düzey 18 PKK’lının çatışmalar esnasında teslim olan o grubun arasında bulunan PKK’lı terörist konuştu. PKK’lı terörist, “. Yaşamların hepsi çift katlı, daha fazla katlı evler mevcut aynı labirent gibi, orada barikat oluşturulmasına gereksizdi, oraya yerleşeceklerdi. En son olmadı komutanım hepsi kaçtılar. Bir baskında hepsi giderler. Zaten bugüne kadar ben hep düşünüyordum, güzelce iki gün giderseniz üstlerine hiç kimse kalmaz. Buradan tüm halkımıza sesleniyorum; Hiçbir zaman terör mağduruna düşmeyin” dedi.

  Geçtiğimiz pazar akşamı Nusaybin’denKamışlı’ya geçmeye çalışırken 2’si üst düzey 18 PKK’lının etkisiz hale getirildiği operasyon yakalanan PKK’lı terörist konuştu.PKK’lı terörist, “Bölgede ailemi ve çocuklarımı tehtid ettiler. Onlara katılmak zorunda kaldım, ben o yüzden katıldım. Evime ekmeğimi götürüyordum, ben zaten inşaatçıyım. Seramik işini yapıyorum ben. Ben de çocuklarıma bakmasam kim bakacak? O yüzden zorla beni buradan tuttular yani bildiğin çalıştırmak için. Maksat işte ora Kürdistan devleti kurulması için, örgüt kurulacak, herkes öz yönetimi savunmak için, öyle söylediler. Özerklik ilan edecekler. Barikat yapıyorduk, hendek yapıyorduk. Onların amacı zaten daha çok alanı genişletmek yani Türk Ordusunu buradan çıkartmak. Evler orada iki katlı, çok katlı evler var labirent gibi, oraya barikatlara da gerek yoktu, oraya yerleşeceklerdi. En son olmadı komutanım hepsi kaçtılar. Bir baskında hepsi giderler. Zaten bugüne kadar ben hep düşünüyordum, güzelce iki gün giderseniz üstlerine hiç kimse kalmaz. Buradan tüm halkımıza sesleniyorum; Hiçbir zaman terör mağduruna düşmeyin, Türk Ordusunun kollarına geçin, sakın öyle bir hata yapmayın. Ben böyle bir hata yaptım çok pişmanım. Sizde bu hatalara düşmeyin, kanmayın hiç kimseye, kendi gücünüze, işinize, okulunuza, böyle şeylere bakın. Devlete güvenin, devletten korkmayın, devletin adaletli kollarına gelin” dedi

  CEVAP VER