Aliyev: Büyük Zafer Kazandık

0
222

Yıllardır süre gelen Ermenistan Azerbaycan sorunları tekrar saldırılara dönüştü daha önceden Ermenistan tarafından Dağlık Karabağ bölgesinin ele geçirilmesinden birkaç yıl sonra Azerbaycan bölgeyi himayesi altına aldı.

Dağlık Karabağ bölgesi ile ilgili basın mensuplarına ve kamuya açıklamalarda bulunan Devlet Başkanı İlham Aliyev büyük bir zafer kazandıklarını dile getirdi

AZERBAYCAN SAVAŞTAN DEĞİL BARIŞTAN YANA
Büyük bir zafer kazandıklarını dile getiren İlham Aliyev tek taraflı ateşkes ilan ettiklerini duyurdu ve ”Azerbaycan asla savaştan yana değildir her zaman dosluk kardeşlik ve barış hedefler” ifadelerine yer verdi.Sputnik Türkiye’nin haberlerine göre İlham Aliyev’in sözleri net bir şekilde Ermenistan Azerbaycan sorunun açıkladı ve Azerbaycan’ın tutumunu belirtti.

100 ERMENİ ASKERİ ÖLDÜRDÜ 
İlham Aliyev dün başlatılan operasyonlar neticesinde 100 fazla Ermenistan askerininin öldürüldüğünü ve 100’ü aşan sayıda yaralı Ermeni askeri olduğunu belirtti.
Ermenistan’ın barışı kabul etmediğini ve istemediğini sert bir dille ifade eden İlham Aliyev 20 yılı aşkın süredir devam eden sorunlarda Erivan’ın anlaşmaya yaklaştığı zamanlarda bile sürekli provakasyona başvurduğunu sözlerine ekledi.Aliyev ABD’de yapılan Nükleer Güvenlik Zirvesi’nden sonra Azerbaycan’a hemen dönüp güvenlik konseyini toplamıştı.

BARIŞI KALICI OLMALI
Ermenistan’a karşı tek taraflı ateş kes ilan ettiklerini açıklayan Aliyev barışın kalıcı olmasını istedi ve tekrar sözlerine ekledi ”Azerbaycan asla savaş yanlısı değildir her zaman barış ve dostluktan yanadır” ifadelerini kullandı.

bitekhaber
bitek

CEVAP VER