Antalya'da Orman Yangını!

0
198

Antalya Belek’te korkutan orman yangını
Antalya’nın Serik İlçesi Belek Turizm Bölgesi’ndeki ormanlık alanda çıkan yangın için itfaiye ekipleri seferber oldu. Dün de Kundu bölgesi alevlere teslim olmuştu

Yaz mevsiminin gelmesiyle, orman yangınları haberleri de artmaya başladı. Dün Kundu’da çıkan yangın güçlükle söndürülürken bugün de Belek’ten kötü haber geldi. Turizm cenneti alevlere teslim oldu.

Yeni yapılan Kral Yolu’nun her iki tarafında, saat 17.30 sıralarında aynı anda başlayan yangına, söndürme helikopterleriyle havadan, arazöz, su tankerleri, ani müdahale aracı, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, orman işçileri ve bölge halkı da karadan  

müdahale etti. Yangın nedeniyle Kral Yolu da araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

BİR GÜN ARAYLA İKİNCİ YANGIN

Kundu turizm bölgesi Kral Yolu mevkisinde dün de saat 15.00 sıralarında belirlenemeyen bir nedenle 3 noktada orman yangını çıkmıştı.

Bölgeden alevlerin yükseldiğini görenler, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi ve 177 Orman Yangını ihbar hattını arayarak bildirdi. Zemindeki kuru otlar ve rüzgarın etkisiyle yayılmaya başlayan yangına ekipler havadan bir uçak ve helikopterle, karadan da 5 arazöz, 1 ani müdahale aracı, 1 tankerin yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin desteğiyle müdahale etti.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı orman işçilerinin de katıldığı çalışmalarla, yaklaşık bir saatte kontrol altına alınan yangın, tamamen söndürülmüştü.

 

CEVAP VER