CHP'li başkan gazetecinin boğazına yapıştı.

0
209

Tekirdağ Belediye Vakfının 2. senesi için düzenlenen organizasyon Çorlu ilçesinde bir otelde kahvaltılı basın toplantısı gerçekleştirdi. Tekirdağ Belediyesi’nin iki yıl boyunca yaptıklarının değerlendirildiği toplantıya, CHP Tekirdağ Milletvekilleri Faik Öztrak, Emre , Tekirdağ Belediyesi Başkanı ve yancıları, ilçe belediye başkanları ile Tekirdağ’daki yerel ve ulusal basın kuruluşlarında çalışan gazeteciler katıldı.

Başkan Kadir Albayrak’ın konuşmasının ardından soru bölümüne geçilen toplantıda, Trakya Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nijat Ayvaz, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin tutumunun şeffaf olmadığını ifade ederek, halkın parasının boş işlerle harcandığını belirtti. Bunun üzerine Başkan Albayrak da, bu iddialara cevap vermeden, katılan herkese teşekkür etti ve soru kabul etmeden toplantıyı sonlandırdı.

BELEDİYEYİ ELEŞTİREN GAZETECİNİN BOĞAZINA SARILDI
Başkan Kadir Albayrak’ın salondan çıkışı sırasında Nijat Ayvaz yanına gelerek tartışmaya başladı.

Bu sırada Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan da, Gazeteci Ayvaz’a tepki gösterip boğazını sıktı. Ayvaz, bu yapılanların kabul edilemicek bir şey olarak nitelendirdi ve itirazını söyledi, “Sayın Başkan yanlış yapıyorsunuz. Basına baskı kuramazsınız.Basına bu şekilde baskı uygulayamazsınız utanın” diyerek tepkisini dile getirdi. Yaşanan gerginlik üzerine Başkan Albayrak, araya girerek olayın büyümesini önledi.

Ek olarak ta Albayrak’ın salonu terk etmesinin ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, gazeteci Ayvaz’la uzun süre tartıştı.

Kahvaltılı basın toplantısına katılan gazeteciler ise, programın soru kabul edilmeden bitirilmesine tepki gösterdi.Her seferinde basın özgürlüğünden bahseden CHP’liler gene tükürdüklerini yaladı ve basın ve demokrasiye saldırıda bulundu bu iğrenç saldırıyı hiç bir basın mensubu kabul edemez.

CEVAP VER