Davutoğlu neden bıraktığını açıkladı

0
251

Kongre kararı alan Başbakan Ahmet Davutoğlu, görevi neden bırakmak istediğini, yaptığı basın açıklaması ile duyurdu;

Davutoğlu; Neden bıraktığımı merak ettiğnizi biliyorum. 1 Kasım’da kaybeden muhalefet liderleri genel başkanlık koltuğunu muhafaza ederken, yüzde 49 alan siz neden aday olmayı düşünmüyorsunuz? Bu haklı bir sorudur.

GÖREVİMİ HAKKIYLA YAPTIM
Benim bu kararı almamın nedeni,yaşamış olduğum bir başarısızlık veya ya da tarafımızca atılmış bir adımdan dolayı pişmanlık değildir. Görevimi hakkıyla yaptım. Hayat birçok şey öğretiyor.Davutoğlu neden bırakıyor.

Başbakan Davutoğlu görevi bırakıcağını açıkladı.

MUTABAKATLA ADAY OLDUM
Doktora yaparken profesör olmayı istedim ama hak etmeden olmayı istemedim, hakkını vermeye çalıştım. Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlık gibi görevlerin hiçbirini ben talep etmedim. Hiçbirisi için bir an dahi lobi yapma niyetinde bulunmadım. Bugün de  bu türden bir arzum talebim olmadı. Gerçekleştirdiğimiz kongrede mutabakat sağlandı da aday oldum.

Ahmet Davutoğlu: Genel başkanın değişmesi daha doğru VİDEO

KİMSEYLE PAZARLIK YAPMADIM
En güçlü insan, kendisiyle barışık olan insandır. Yaptığından emin olan insandır. İnandığım her şeyi herzaman sonuna kadar savundum , kimse ile pazarlık arayışında bulunmadım.

Davutoğlu görevi neden bırakıyor.

GENEL BAŞKAN DEĞİŞİKLİĞİNİ UYGUN GÖRDÜM
Eskilerin bir sözü vardır. Yoldan çok yol arkadaşları… Ben yol arkadaşlarımın benimle olduğundan emin olmak isterim. Buna göre ise en son düzenlenen MYK toplantısında yaşananlar, parti kuralları bakımından benim için önemli olmasa da refik açısından doğru olmadığına kanaat getirdiğim için, bütün dostlarımızla ve cumhurbaşkanıyla yaptığımız görüşmelerde refik değişmektense, genel başkan değişikliğindeki doğruculuğum her zaman önümde oldu. kuralların ve MYK uygulamaların değişmesi parti içinde değişik yorumlara neden olacaktı. O yüzden kongrede aday olmayacağım..”

CEVAP VER