Devlet kanadın dan açıklama içeriye işte böyle girdiler

0
150

Yeşilköy Havalimanın’da silahlı saldırı hemen ardından ise arka arkaya patlama sesi duyulduğu bildiriliyor. Atatürk Havalimanı’nda Dış hatların bulunduğu bölgede girişin hemen önünde bombalı terör saldırısı gerçekleştirildi.

Atatürk Havalimanı’nda Dış Hatlar CIP gidiş teminalinde 2 ayrı noktada patlama meydana geldi. İlk bilgilere göre, iki terör örgütü üyesi, Emniyet güçlerinin kendilerinden şüphelenmesinin ardından üstlerinde bulunan 4 el bombasını X-ray cihazlarına doğru attar atmaz 4 patlama birden yaşandı çok sayıda insan hayatını kaybeti. Sonrasında polisler ateş açtı ve çatışma çıktı.

Başka bir yandan ise Adalet Bakanı “hain terörist çeriye yaylım ateş açtı ardından kendisini patlattı. ŞU esnada minimum 10 şehidimiz bulunuyor.” ifadelerine yer verdi.

KAÇ PATLAMA YAŞANDI
CNN Türk’ün iddiasına göre DHMİ kaynakları iki canlı bombanın patladığını söyledi.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA
Öte yandan Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada 23 ambulansın olay yerinde yaralılara müdahale ettiği bildirildi.

ATATÜRK HAVALİMANI’NA ÇIKAN TÜM YOLLAR KAPATILDI
Polis telsizinden geçen bilgilere göre, havalimanına çıkan bütün yollar kapatıldı. Havalimanı da sivil araç giriş ve çıkışına kapatılırken, itfaiye ve ambulansların geçişine izin veriliyor. İçeride halen yolcular var. Polis ve Özel harekat timleri Havalimanının etrafını ablukaya aldı giriş ve çıkışları yasakladı.

GÖRGÜ TANIĞININ İFADESİ: İLK ÖNCE SİLAH SESLERİ DUYULDU
Görgü tanığının verdiği ilk bilgilere göre ise, ilk önce silah sesi duyuldu. Ardından bombalar art arda patladı. Bakırköy Devlet Hastanesi’nin acil servisinde bulunan yaralıların sayısı kırkı geçti.

BAŞBAKAN YILDIRIM VE İÇİŞLERİ BAKANI ALA, OLAYLA İLGİLİ BİLGİ ALDI
Başbakan Binali Yıldırım gerçekleştirilen hain terör saldırısı hakkında hemen telefonla bilgi aldı, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’i telefonla arayarak bilgi aldı. Yıldırım, konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı bünyesinde kriz masası oluşturulması talimatını verdi.

Atatürk Havalimanı’nda patlama

Atatürk Havalimanı’nda patlama

Son dakika bilgisine göre havalimanında 2 ayrı noktada terör saldırısı olduğu belirtiliyor. Ayrıca Atatürk Havalimanı’na giriş ve çıkışlar kapatıldı.

Dış hatların bulunduğu terminal girişinde X-ray cihazlarının hemen arkasından içeriye el bombası atılarak girildi. Patlamada ilk bilgilere göre çok sayıda yaralı var. Polis telsizinden geçen bilgilere göre, havalimanına çıkan bütün yollar kapatıldı.

Atatürk Havalimanı’nda patlama

Havalimanı sivil araç giriş ve çıkışına kapatılırken, itfaiye ve ambulansların geçişini izin veriliyor.

Atatürk Havalimanı’nda patlama

CEVAP VER