Sur'da çatışmalar şiddetlendi

0
229

Diyarbakır’ Sur’da sokağa çıkma yasağının 74.gününde PKK’lı ve kendinilerini Yurtsever Devrimci Geçlik Hareketi (YDG-H) olarak tanımlayan teröristlerin açtığı barikat ve hendeklerin temizlik operasyonu bugün tekrar şiddetlendi sözde öz yönetim adı altında çıkardıkları çatışmada bugün 4 askerimiz yaralandı.
Yüksek duman bulutları ve silah sesleriyle yankılanan Sur sokaklarında teröristlerin girdiği tüneller tespit edildi ve ablukaya alındı.

ASKERLER’DEN BİRİSİ GATA’DA ŞEHİT OLDU
Diyarbakır Surda operasyonlar 74.gününde de hız kesmeden devam ediyor.Sur ilçesi,Hasırlı ve Fatih Paşa mahallelerinde kurdukları karargahlar ile asker ve özel harekat polislerine saldırılar düzenliyorlar.Bugünkü çatışmada yaralanan 4 askerden 1 tanesi malesef kaldırıldığı hastahanede şehit düştü.

TÜNELLER ABLUKAYA ALINDI TERÖRİSTLER SIKIŞTI
3 Adet tünel keşfedildi tünellerin 8 km uzunluklarda oldukları ve teröristlerce kullanıldıkları belirten yetkililer tünellerin girişlerinin ve çıkışlarının askerler tarafında tutulduğunu belirtti.Dört ayrı koldan bölgeyi abluka altına alan güvenlik kuvvetleri teröristlerin güzergahlara tuzakladığı mayın, bomba ve El Yapımı Patlayıcıları (EYP) birer birer imha ederek operasyonlarını sürdürüyor.

bitekhaber
haber

 

CEVAP VER