Havalar ısınıcak mı? İşte cevabı

0
173

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, Doğu Akdeniz ve İç Anadolu Bölgesi’nde yerel kuvvetli yağışlar beklendiği belirtildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu akşam ve yarın için hava tahmin raporlarını yayımladı. Doğu Akdeniz ve İç Anadolu Bölgesi’ni kapsayan tahminlerde, yerel olarak kuvvetli yağış beklendiği vurgulanarak, yaşanabilecek tüm olumsuz olaylara karşı vatandaşlar görevlilerce uyarıldı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan açıklamalar şu yönde oldu;

‘Bu akşam ve yarın (Perşembe) iç kesimlerde görülecek sağanak yağışların; Konya’nın güneyi, 

Antalya’nın kuzeydoğu kesimleri, Karaman, gece saatlerinden itibaren iç anadolu ve Sivas’ın doğusundan itibaren yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek tüm kötü olaylara yönelikani su baskını,dolu yağması,vb. hava olaylarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bu gece ve yarın (Perşembe) Doğu Akdeniz’de görülecek yağışların Adana’nın doğusu, Hatay’ın kıyı kesimleri, Osmaniye çevreleri ile Kahramanmaraş’ın batısında kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı su baskını,dolu yağması,vb hava olaylarına karşın vatandaşın dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.’

Yapılan son incelemeler doğrultusunda tüm yurt genelinde hava durumu;

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, Karadeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Batı Akdeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile,Sakarya,İzmir,Afyon,Konya,AntalyaiMuğla ve Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak ve bölge bölge gök gürültülü yoğun yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 İstanbul’da hava durumu ne durumda?
Ankara: Parçalı ve çok  

bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı 18

İstanbul: Parçalı bulutlu 24

İzmir: Az bulutlu 29

Bursa: Parçalı bulutlu 24

Adana: Parçalı ve bolcana bulutlu gök gürlemeceli ve sağlam yağışlı olarak görülecek

Antalya: Parçalı bulutlar öğlenden itibaren ise yıldırım düşmeli 26 derece

Samsun: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı 19

Trabzon: Parçalı çok bulutlu ve aralıklarla yağış bekleniyor tahimini 20 derece

Erzurum: Çok bulutlu ve sağanak yağmur yağışlı 15 derece

Diyarbakır: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 2

CEVAP VER