Şoka giren 116 koyun öldü

0
206

UĞRADIKLARI SALDIRI SONRASI STRESE GİREN 116 KOYUN TELEF OLDU!

İngiltere’de bir çiftlikte bulunan 116 koyun, köpeklerin saldırısına uğradı. Uğradıkları saldırı sonrasında çiftliğin uç noktaları olan çitlere kadar koşan koyunlar, kaçacak yerleri kalmayınca çareyi çitlerin yakınındaki kuyuya atlamakta buldular. Atladıkları kuyuda yaşadıkları olayın şokuna giren 116 koyun oracıkta telef oldu.
Yaşanan bölge olan Sussex’te meydana gelen olay sonrasında görevli polis memuru Tom Carter basın mensuplarına açıklamalarda bulundu; ‘Şu güne kadar böyle bir vaka ne duydum ne gördüm bu kesinlikle yaşanan en büyük vaka. Ölümlere köpeğin neden olduğu konusunda yüzde yüz eminiz” şeklinde konuştu.

SADECE İKİ KOYUN HAYATTA KALDI!

Yaşanılan maddi zarar dışında 116 koyunun dar olan kuyuda sıkışmış olarak görmenin verdiği üzüntü ile çiftlik sahibi Mr Gordon ” çok uzun yıllardır bu işin içerisindeyim kesinlikle bu şekilde bir vaka görmedim” dedi. Sadece iki koyunu kurtarabildiklerini anlatan Wyeth, ” Onlardan birine de ağır yaralı olduğu için ötenazi uygulamak zorunda kaldım” diye ekledi.

YAŞANILAN ÜZÜNTÜ KADAR MADDİ KAYIPTA BÜYÜK OLDU

116 koyunun bulundukları kuyudan çıkarılmaları için harcanan 2 bin sterlin yani 8 bin lira, 116 koyun sürüsününde toplam değeri 17 bin sterlin yani yaklaşık 70 bin lira! Çiftçi olan Wyeth ailesi, yaşanan olay sebebiyle hem maddi hemde manevi olarak büyük kayıp yaşadı.
Şimdi ise akıllara takılan tek bir soru var hayvanların psikolojik baskılara dayanıklılıkları hayatlarına mı bağlı hayvanlarda psikoloji nedir?

CEVAP VER