Cemaatin sporcusu iyice haddini aştı

0
213

Galatasaray’ın basketbol takımı koçu Ergin Ataman CNN Türk’te yayınlanan Hafta Sonu programında Hakan Çelik’le beraber gelen tüm soruları cevapladı.

İYİ BASKETÇİ OLMUŞSUN
Enes Kanter’in kişiliğinde problem olduğunu söyleyen Ataman, bugün Twitter adresinden Ataman’a ”Korkak aciz” diye h,tap edenKanter’e kendi sosyal paylaşım hesabından ”İyi basketbolcu oldun fakat adam olmamışsın’ sözleri ile cevap verdi.

Ataman’ın CNN Türk’e verdiği o röportaj:

Hepimiz sporla ilgiliyiz. Bizim görevimiz sahada en iyisini yapmak. Enes’in geçmişte sıkıntıları oldu. Ben milli takıma çağırdığımda Enes ısrarla benimle görüşmedi, ben iki üç kez görüşmek istememe rağmen. Başka birileri araya girdi Enes takıma gelecek dediler. O zaman benimle görüşmesi gerekirdi, neticede ben Milli takımın antrenörüyüm. Daha sonra her şeye rağmen biz davet ettik, fakat başlamadan 1 ay önce dizinden operasyon geçireceğini ve milli takıma gelemeyeceğini söyledi. Bu bizi zor durumda bıraktı.

MİLLİ TAKIM ELENİNCE DALGA GEÇTİ
Benim milli takımı çalıştırmadığım bir dönemde Milli takımın bir maçı kaybedip elenmiş olduğu gün Tweet atarak dalga geçmiş olduğunu biliyorum. Bu arkadaşlarına karşı bir ayıp. Onlar da haklı olarak onunla oynamak istemezler.

KİŞİLİK ANLAMINDA SIKINTI VAR
Enes’in siyasi içerikli mesajlar atıp Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı ile alakalı olarak utanç verici yazılar yazması uygun değildir. Siyasi kimliğini ön plana çıkarmayı seçti. Ben sosyal medyayı sadece sportif görüşlerimiz için kullanıyorum, böyle kullanılmalı bence. Onun teknik olarak değil ama kişilik anlamında Türk Milli Takımı’nı temsil etmesi anlamında sıkıntı var.

CEVAP VER