Mahkum firar etti

0
214

İSTANBUL’DA FİLM GİBİ YAPILAN KAÇIRMA!

Cezaevinden muayene ve kontrol amacıyla Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne götürülen mahkumu iki kişi kaçırdı. Mahkumu kaçırma esnasında  iki kişiden biri güvenlik ekipleri tarafından vurularak yakalandı. İstanbul Valiliği olay hakkında açıklama yaptı.
 
Jandarma tarafından bulunduğu cezaevinden muayene ve kontrol için hastaneye götürülen mahkum, silahlı iki kişi tarafından kaçırıldı.
Edinilen bilgiye göre, mahkum Hünkar Karataş, yaşadığı sağlık sorunları sebebiyle jandarma ekipleri tarafından Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne getirildi. Hastanede muayenesi yapılan Karataş, hastane çıkışı iki silahlı kişi tarafından kaçırıldı.

Olay yerinden koşarak hastanenin karşısındaki Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesine giden şüpheli şahısları jandarma ekipleri takip etti. Kişilerden biri olan Bora Yuvarlak, hastane duvarından atlamaya çalışırken olay mahalinde bulunan güvenlik güçleri tarafından açılan ateş sonucu yaralandı. Yuvarlak, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde tedavi altına alındı.
Hükümlü Hünkar Karataş, kaçması için kendisine yardım eden diğer kişi ile birlikte Piyalepaşa Bulvarı’na doğru kaçtı.

Kaçan mahkum ve diğer şahsın yakalanması için bulunan bölge olan Piyalepaşa Bulvarı’nda yoğun güvenlik önlemleri alınıp, yakalama çalışmaları devam ediyor.

KAÇAN MAHKUM ARANIYOR!

İstanbul Valiliği, getirildiği Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden firar eden mahkum Hünkar Karataş’ın yakalanması için gerekli önlemleri alarak operasyonu sürdürüyor. Valiliğin kaçan mahkum için yapmış olduğu konuşmada; “Hükümlü mahkum hastane tuvaletine götürüldüğü esnada, B.Y. isimli silahlı uzun gayretleri ile ve tabiki jandarmaya çektiği silah sayesinde birlikte suretiyle hastaneden kaçmışlardır. Görevli jandarma personeli hastanede bulunan vatandaşların zarar görmemeleri maksadıyla hastane içinde silah kullanamamıştır. Hastahanenin dışarısına kaçan kişilere jandarma hemen dur ihtarında bulunmuş, şahısların silahla ateş etmeleri üzerine çıkan çatışma sonucunda B.Y. yaralı olarak yakalanmış, Hünkar Karataş ise firar etmiştir” şeklinde belirtildi. Operasyon devam etmektedir.

CEVAP VER