Ankara Kızılay'da patlama 37 ölü 80 yaralı

0
213

ÇOK SAYIDA ÖLÜ VE YARALI VAR
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu tarafından yapılan basın açıklamasında 37 kişinin hayatını kaybettiğini ve 80 den fazla yaralı olduğunu ifade etti.

YOLDAKİ ÇOK SAYIDA ARAÇ VE OTOBÜS ZARAR GÖRDÜ
Ankara’da çok sayıda ilçeden duyulan büyük bir patlama yaşandı ölü ve yaralılar haricinde yolda bulunan çok sayıda araç ve belediyeye ait otobüsler zarar gördü.Güvenlik güçleri patlamanın yaşandığı alanda geniş kapsamlı güvenlik önlemleri aldı ve bölgeye kimseyi sokmuyorlar.

TERÖR EYLEMİ BOMBA YÜKLÜ ARAÇLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Terör örgütü eyleminin yaşanmasının ardından nedeni ile alakalı resmi bir açıklama henüz ulaşmadı.Fakat görgü tanıklarının gördükleri ve güvenlik güçlerine verdikleri ifadelerde patlamanın bomba yüklü bir aracın infilak ettirilmesi ile gerçekleştirildiği doğrultusunda ifade verdi.Şuanda ise yayın yasağı getirildi.

GEÇİCİ YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ
Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun verdiği karar doğrultusunda Ankara Kızılay’da gerçekleştirilen terör eylemine yönelik yayın yasağı getirildi.Bu geçici yayın yasağının olay yerini gösterecek şekilde yayın yapılmasını ve olayın gerçekleşme anı ve hemen sonrasını kaplayan geçici bir yasak olarak açıkladılar yayın yasağı içerisinde cenaze görüntüleride yer alıyor.

 

CEVAP VER