Buda oldu yan baktı diye adam öldürdüler

0
172

“YAN BAKMA” KAVGASINDAN ADAM ÖLDÜRDÜ ÜZERİNE “ÖLDÜYSE ALLAH RAHMET EYLESİN” DEDİ!

Konya’da yaşanan olayda, Faruk Dönmez(27) ile Orhan Kar arasında yaşanan tartışmada çıkan silah 27 yaşındaki Faruk Dönmez’in ölmesine sebep oldu. Cinayet zanlısı olarak suçlanan Orhan Kar, çıkarıldığı mahkeme sonucunda tutuklandı.
 

İFADESİNDEKİ SÖZLERİ BÜYÜK DİKKAT ÇEKTİ!

Silahı ateşleyen Orhan’ın vermiş olduğu ifadelerde “Geçtiğimiz günlerde benim peşimden geliyorlardı. Beni öldüreceklerini düşündüm ateş ettim. Neresine isabet etti bilmiyorum. Öldüyse Allah rahmet eylesin, ölmediyse Allah uzun ömür versin” şeklinde konuşması dikkat çekti.
 
Yaşanan olay dün saat 01.45 sularında Konya ili Meram ilçesi Abdülaziz mahallesinde bulunan Atatürk caddesinde bir taksi durağının önünde gerçekleşti. Kahvehane işleten Orhan Kar, alınan bilgiye göre belli bir süredir müşteri olarak gelen Kıvanç D. ve Faruk Dönmez ile “yan bakma” sebebiyle tartışmaya girdi. Tartışma sonrasında Orhan Kar sokakta karşılaştığı Kıvanç D. ve Faruk Dönmez’e silahını çıkardı. Çıkardığı silahıyla Kıvanç D. ve Faruk Dönmez’in üzerine birkaç el ateş etti. Kıvanç D. olay yerinden hızla kaçarak birkaç sokak uzaklıkta bulunan bir çeşmenin arkasına saklandı. Faruk Dönmez ise arkadaşı kadar şanslı değildi. Açılan ateşte göğsünden yaralanan Dönmez olay yerine gelen ambulansla Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ambulans içerisinde ve hastanenin acilinde yapılan tüm müdahalelere rağmen Faruk Dönmez hayata tutunamadı.  Orhan Kar olay sonrasında polise teslim oldu.

ŞAŞIRTAN İDDİA! 

Teslim olduğu Asayiş Şube Müdürlüğünde Orhan Kar’ın vermiş olduğu ifadelerde, Orhan’ın iddiasına  göre Faruk Dönmez ve arkadaşı Kıvanç D. kendisinden haraç kesmeye çalıştığını belirtti. Sözlerine “Birkaç gün önce ikisini iş yerimde gördüm. Burada bana ters ters bakıyorlardı. Hatta kısa süreli tartışma yaşadık. Benden haraç istiyorlardı. Olay günü de iş yerimin yakınında gördüm yine bana bakıyorlardı. Beni öldürecekler sandım belimdeki silahı çıkarıp Kıvanç’a nişan aldım. Ama o saklanınca Faruk üstüme geldi ateş ettim. Bacağına doğru nişan aldım ama olmadı.Kurşunun hangi bölgeye isabet ettiğini bilmiyorum. Öldüyse Allah rahmet eylesin, ölmediyse Allah uzun ömür verir inşallah diye konuşmasını devam ettirdi.

İfadesinden sonra savcılığa sevk edilen Orhan Kar, mahkemece alınan karar sonucunda tutuklanmasına karar kılındı ve polisler tarafından kelepçelenerek cezaevine gönderildi suçlu, “bilerek ve isteyerek adam öldürme” suçundan yaklaşık 4 sene önce tahliye olduğu ortaya çıktı.
 

CEVAP VER