Liseli genç ayrılan kız arkadaşını öldürdü

0
311

Olay, Çiftlik Mahallesi 6480 Sokak’ta bulunan Osman Gazi Anadolu Lisesin’de gerçekleşti atılan iddalara göre bi süredir birlikte olan E.Z.Y. (16) ve  Samet E. (18) aralarında bir anlaşmazlık gerçekleşmesi nedeni ile birbirlerinden ayrıldılar.Sevigisi karşılıksız kalan Samet E. bir süre sonra eski kız arkadaşının okuduğu liseye gelerek genç kız ile konuşmak istedi bahçede bir süre konuştuktan sonra kız arkadaşının kendisini istememesi üzerine yanında getirdiği otomatik av tüfeği ile kıza ve kendine ateş açtı.

KENDİ CANINADA KIYDI
Ardından psikolojik bunalım geçiren genç kendi canınada kıydı ve tüfeği kafasına dayayarak intihar etti.Okul yöneticilerinin silah sesi duyması üzerine polis ve emniyet ekipleri hemen olay yerine çağrıldı. İlk müdahale 112 acil servis tarafından olay yerinde gerçekleştirildi.

GENÇ KIZ HAYATINI KAYBETTİ
Genç liseli olay yerinde yapılam tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.Olay yerinde hayatını kaybetti.Samet E. Aksaray Devlet hastahanesine kaldırıldı durumu ağır olduğu bildirilen genç yoğun bakımda güvenlik güçlerince etrafı güvenli tutuluyor kimse yaklaştırılmıyor.Aksaray İl Emniyetim Müdürü olay yerine geldi, okuldaki tüm öğrenciler evlerine gönderildi. Polis detaylı soruşturma başlattı.

CEVAP VER