Cezaevinden gelen mektup ortalığı karıştırdı

0
160

Antalya’da geçtiğimiz haziran ayında korkunç bir cinayet işlendi. Eşi Nermin’e şehir dışında işim var 2 gün içerisinde gelicem diye mesaj atan çiftçi 56 yaşındaki İzzet Demiröz ortadan kayboldu. Olayın izini süren polis, Demiröz’ün aracını, daha önce yasak aşk yaşadığı 2 çocuk annesi Fadime Sayım’ın Altınova mevkiinde bulunan evnin yakınında bulundu. Eşi tarafından öldürülen adamın parçalara ayrılmış cesedi ise tuvalet çukurundan çıktı.

FADİME’NİN 1 YILDIR İLİŞKİSİ VAR 

Yabancı birisi ile bir ilişkisi olduğu anlaşılan Fadime hemen teknik takibe alındı. Telefon konuşmalarından İzzet Demiröz’ü öldürdükleri tespit edilen ikili, polisteki sorgularında suçlarını itiraf etti. Eve çağırıp öldürdükleri İzzet Demiröz’ün cesedini parçaladıktan sonra paketlere doldurup,Bayram’ın Altınova’da bulunan baba evinin tuvalet çukuruna cesedin parçalarını gömdüklerini ve çukurun kapağını kaynakla kapattıkları tespit edilen 2 şüpheli tutuklandı.

KALP KRİZİ GEÇİRDİĞİNİ İDDİA ETTİ

Haklarında ömür boyu hapis cezası istemiyle 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde haklarında dava açıldı davada iki sanıkta sorulan sorular karşısında susma haklarını kullandı ve soruları cevaplamadan reddetti. Davanın ikinci duruşmasında eski sevgilisini kendinden 27 yaş küçük yeni sevgilisi ile öldürmekten yargılanan aşıklar, İzzet Demiröz’ün olay günü yaşanan kavga ve tartışma sonucunda kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini üstüne basa basa söyledi ve devam ederek  üç senedir Ahmet Bayram ile imam nikahlı olduğunu iddia eden Fadime Sayım, İzzet Demiröz adlı şahıs ile bir ilişkisi olduğuna dağir ortaya atılan iddiaları ise yalanladı.

‘FADİME’Yİ ÇOK SEVMİŞTİM’

Daha önceki duruşmalarda ifade vermeyen Ahmed Bayram, davanın bugünkü duruşmasında yine konuşmadı. Bayram, cezaevinden yazıp gönderdiği mektubunun savunması yerine geçmesi için okunup dosyaya konulmasını talep etti. Okunan dilekçesinde bu olay nedeniyle kendisinin sevgi ile nefretin tam ortasında ince bir çizgide kaldığını ifade eden Ahmed Bayram, “Ben Fadime’yi çok sevmiştim. Ancak ailem bu ilişkiye karşı çıkmıştı. Anamın babamın lafını dinlemedim ikazlarına uymadım” dedi.

 Kendinden 27 yaş küçük sevgilisi ile korkunç cinayeti işledi

CESEDİ PARÇALAYIP POŞETLEDİLER

Olay günü hakkında bilgi veren Bayram bu ifadeleri ifade etti.

Fatma bana sürekli olarak rahmetlinin onu huzursuz ettiğini dile getirdi. Olay günü eve çağırıp Fadime benimle yaşadığını söyleyecekti. Ben namaz kılıyordum içeriye rahmetli girdi. Fadime ile kavga ettiler. Sonra maktul beni görünce  üzerime geldi. 

Ben kendisine karşılık vermedim. Ben yere düşünce maktul boğazımı sıkıp beni öldürmeye çalıştı. Bilincim kaybolmaya başladı. Sonra Fadime eşarbıyla üzerimdeki maktulün boynuna eşarbı çekti. Bilincim yerine geldiğinde Fadime’ye ne olduğunu sordum. Maktulün öldüğünü söyledi. Ben evden ayrılıp birkaç saat sonra geldiğimde Fadime ne dediyse yaptım. Panikle poşetleri foseptik çukuruna atarken yardım etmek zorunda kaldım. Ben kimseyi öldürmedim öldürmemde.

Öldürülen İzet Demiröz’ün oğlu Deniz Demiröz, Ahmed Bayram’ın beyanlarını kabul etmediğini söyledi. Mektuptaki beyanların otopsi rapruyla birbirlerini kesinlikle tutmadığını dile getiren Deniz Demiröz, “Otopsi raporu sonucu babamın kafasına tavayla vurulduktan sonra boğazı sıkılarak öldürüldüğü açık” ifadelerini kullandı.

Hakim Ahmed Bayram’ın ceza ehliyetinin olduğunun veya olmadığının teyidi için Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde üç haftayı geçmemek suretiyle müşahade altına alınmasına karar verip duruşmayı erteledi.

CEVAP VER