İŞİD'in bomba yüklü aracı bakın nasıl patlatıldı

0
228

Bölgede ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin hava operasyonlarını herhangi bir aksilik yaşanmaması için denetleyen Batılı askeri danışmanlar, IŞİD’e ait bir intihar saldırganının kullandığı bomba yüklü aracı Javelin anti-tank füzesiyle havaya uçurmuştu.

France 24’ün yayınladığı görüntülerde, terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD’ye bağlı YPG militanlarının makineli tüfeklerle bomba yüklü araca ateş açtığı görülüyor. Sonunda da araç alevler içinde patlıyor.

Görüntülerde bir kadın terörist göze çarpıyor bomba yüklü kadının üstlerine doğru koştuğunu anlatanlar devam etti.

üstümüze koşarak saldırmaya çalıştı ama yoldaşlarımız onu öldürmeye başardı” dediği duyuluyor.

Araçtan dumanlar yükselirken, Kürt güçleri sevinç çığlıkları atıyor. Akabinde videoda haberi anlatan ses aracın havaya uçuran şeyin Kürt güçlerinin makineli tüfeklerinden çıkan kurşunlar olmadığını ortaya koyuyor: “Gerçekte, kamyon, koalisyon güçleri tarafından sağlanan tanklara yollanan füze ile patlatıldı.”

Fransız televizyonu tarafından yayınlanan görüntüler uluslararası basın tarafından Taşıyıcı sinema filminde bulunan sahnelere benzetildi.

ABD ASKERİ SAVAŞIYOR

Suriye’de ABD Özel Kuvvetleri’nden 50 asker IŞİD’e karşı savaşıyor. Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Barack Obama, 250 askeri daha bölgeye göndereceğini duyurmuştu.

Omurgasını terör örgütü PKK’nın Suri yapılanması ve onunda silahlı güçleri olan YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nin sözcüsü ise İngiliz Times gazetesine verdiği demeçte, ABD askerlerinin aktif savaşa katılmadığını söylemişti.

CEVAP VER